Mnogi korisnici Android pametnih telefona možda su čuli za način rada u pozadini, ali što je to, neki jednostavno ne znaju. Pozadinski način je, grubo rečeno, način u kojem se pojedine aplikacije ili procesi izvode bez intervencije korisnika. Želite primjer? Ne morate ići daleko - možete uzeti bilo koji popularni glasnik. Vidite, kada na chatu ne razgovarate s prijateljima, on je u pozadini i čim stigne poruka, primit ćete obavijest o tome. Ako glasnik nije radio u pozadini, ali je bio potpuno onemogućen, jednostavno ne biste mogli primiti obavijest. Općenito, način rada u pozadini izuzetno je korisna stvar.
Međutim, treba napomenuti da nisu sve aplikacije koje se pokreću u pozadini korisne za korisnika. To mogu biti, na primjer, neke usluge koje su ugrađene u firmware, a jednostavno ih je nemoguće izbrisati na uobičajeni način - ne postoji takva mogućnost. U međuvremenu, korisnik u principu možda neće koristiti dio ovih usluga ili sve odjednom, međutim, oni često rade u pozadini i učitavaju se zajedno s operativnim sustavom, trošeći hardverske resurse. Ali takve se aplikacije mogu zaustaviti.
Kao primjer, upotrijebit ćemo Huawei pametni telefon i zaustaviti aplikaciju WhatsApp - samo kao primjer: bolje je ne isključivati messenger, inače ćete prestati primati obavijesti prije nego što ga uključite.
Otvorite postavke.
Idite na odjeljak s aplikacijama.
Pronađite i otvorite stranicu za željenu aplikaciju.
Kliknite gumb "Stop".
Potvrdite radnju.
Aplikacija će se zaustaviti dok je ne pokrenete (samo kliknite ikonu aplikacije).