Sibenik Időjárása
Sibenik-Knin megyéhez tartozik 1860 km2, és ezenkívül a megyéhez tartoznak a szigetek is. A szigetvilág, a maga 242 szigetével, szikláival a tenger északnyugati részén helyezkedik el. Tagolt partvonallal rendelkezik, ahol a csodálatosan tiszta tenger nyújt felejthetetlen látványt. Sibeniktől dél-kelet irányban húzódik a Trtar mészkő hegyvonulata, előtte egy alacsonyabb hegyláncolat látható, de völgyek, medencék, fennsíkok váltogatják még egymást. Ez utóbbi területek kiválóan alkalmasak földművelésre.
A terület éghajlata mediterrán, azaz forró, hoszzú nyár, a misztrál szellővel enyhítve, illetve száraz, rövid tél. Horvátország legnapsütésesebb területének számít Sibenik és környéke. A Krka folyó torkolatától haladva a folyó felső folyásánál a tenger hatása egyre csökken, ami a levegő átlaghőmérsékletében is megmutatkozik.
Sibenikben az éves átlaghőmérséklet 15 fok, -10,2 fok és 39,2 fok között mozog, míg Kninben az éves átlaghőmérséklet 13 fok, -18,3 és 39,6 fok között van .Ezek a mínusz fokok hőmérsékleti rekordnak számítanak. A szeptember még nagyon kellemes, kevés felhő található az égen. A hónap elején még 27-28 fok a jellemző, a vége felé 17-18 fok és enyhe esőzés is ellőfordulhat. Viszont érdemes odafigyelni ilyenkor már, hogy a ruhatárba melegebb ruhák is kerüljenek, mert a nappali és éjszakai hőmérséklet között 11-12 fok eltérés is lehet. Sibeniknél 2600 a napos órák száma éves szinten, míg Knin környékén 2400.
A legtöbb
csapadék október és február között mérhető, 809 mm
Sibenikben, 1078 mm pedig
Kninben. A
legkevesebb pedig júliusban
fordul elő Sibenikben 30 mm, Kninben
pedig 46 mm.
Havazás csak hébe-hóba szokott előfordulni.
A relatív páratartalom
Sibenikben 57 % átlagosan, Kninben 67 %. Különösen télen uralkodik az
észak-keleti szél, a Bóra, a Krka folyó alsó részénél pedig a dél-keleti
Jugó.
Nyáron enyhe nyugati
szél érezhető, a
Misztrál, vagy esetleg
a dél-nyugati szellőcske.
A hegyvidékek
jellegzetessége hűvös nyár, havas hideg tél a tengerparti mediterrán
éghajlattal szemben.